Zaproszenie na debatę pt.: "Razem o Unii Europejskiej"

Termin: 24.04.2017
Miejsce: Spółdzielnia „Ogniwo”, ul. Paulińska 28, Kraków
Organizator: Partia Razem i Spółdzielnia „Ogniwo”
Kontakt: Marcin Galent, m.galent@uj.edu.pl

Serdecznie zapraszamy na dyskusję o Unii Europejskiej 24.04. o 19:00 w Spółdzielni Ogniwo. 1 maja 2017 mija 14 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W związku z tą rocznicą będziemy dyskutować o obecnym kształcie wspólnoty, roli Polski i całego regionu, inicjatywie Diem25 Yanisa Varoufakisa (Democracy in Europe Movement 2025) oraz przyszłości Unii Europejskiej w kontekście globalnych zmian.

Dlaczego Unia Europejska przestała realizować swoje zasadnicze zadanie jakim jest integracja i spójność państw członkowskich? Czy Polska powinna wstępować do strefy Euro? Jakie zmiany we Wspólnocie planuje unijny establishment?

W dyskusji wezmą udział:

dr Marta Tycner
historyczka, ekonomistka, publicystka.W latach 2007-2011 pracowała jako asystentka naukowa dyrektora Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Od 2014 r. zatrudniona w Instytucie Historycznym UW w projekcie realizowanym wspólnie z Uniwersytetem Oksfordzkim. Członkini Partii Razem.

dr Magdalena Góra
adiuntka w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie prowadzi badania w Centre for European Studies, Uniwersytecie w Lund w Szwecji. Jej zainteresowania badawcze obejmują problematykę funkcjonowania demokracji w kontekście integracji europejskiej i rozszerzenia Unii Europejskiej, rolę pamięci zbiorowej i procesów kształtowania tożsamości zbiorowych w kontekście integracji europejskiej, politykę zagraniczną Unii Europejskiej.

Spotkanie poprowadzi dr Marcin Galent
adiunkt w Instytucie Europeistyki UJ. Kształcił się i prowadził badania m.in. w Uniwersytecie Cambridge, UK, Uniwersytecie Leuven, Belgia, Uniwersytecie Osaka, Japonia, London School of Economics and Political Science, UK, Uniwersytecie Oxford, UK. Koordynował międzynarodowy program magisterski Erasmus Mundus Programme of Excellence MA in Euroculture w Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek Partii Razem.

Plakat wydarzenia

Data opublikowania: 11.04.2017
Osoba publikująca: Patrycja Niedźwiedzka