20170926

Konferencja "Idee Jagiellońskie w relacjach międzykulturowych"

Data: 26.09.2017
Czas rozpoczęcia: 10:00
Miejsce: Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15, Kraków
Organizator: Instytut Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społecznego i Dialogu Międzykulturowego - Cooperantis

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji pt. "Idee jagiellońskie w relacjach międzykulturowych" z udziałem wybitnych ekspertów z ośrodków akademickich z Polski, Litwy, Węgier, Ukrainy i Niemiec.

Problematyka konferencji stanowi odpowiedź na potrzebę zwiększenia rozpoznawalności idei jagiellońskich jako polskiego wkładu w światowe dziedzictwo w wymiarze historycznym, współczesnym i prospektywnym.

Szczegółowy program konferencji zostanie podany wkrótce.

Organizatorami konferencji są Instytut Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społecznego i Dialogu Międzykulturowego - Cooperantis.

Kierownikiem projektu jest prof. dr hab. Leszek Korporowicz.

Konferencja jest częścią projektu "Idee Jagiellońskie wobec wyzwań współczesności". W październiku br. odbędzie się druga konferencja z cyklu na University of Oxford (tytuł konferencji: Idee jagiellońskie wczoraj i dziś), w listopadzie zaś - na Uniwersytecie Pedagogicznym im. M.P. Dragomanowa (tytuł: Idee jagiellońskie a współczesna koncepcja praw kulturowych).

Zwieńczeniem projektu będzie wydanie w listopadzie br. publikacji naukowej pt. "Jagiellonian Ideas towards Challenges of the Present Time".

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja publiczna 2017 - komponent "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017".