20171109

VII Ogólnopolska Konwencja PTSM

Data: 09.11.2017 - 10.11.2017
Organizator: Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych, Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prawie dwustu naukowców z polskich i zagranicznych uczelni weźmie udział w VII Ogólnopolskiej Konwencji PTSM, która w dniach 9-10 listopada odbędzie się w Krakowie.

Konwencja upłynie pod hasłem "Myśleć globalnie, działać regionalnie. Studia regionalne w perspektywie nauki o stosunkach międzynarodowych". Dlatego też naukowcy będą analizować kluczowe procesy na świecie zarówno w ujęciu polityki globalnej, jak również z uwzględnieniem perspektywy regionalnej. Będą obradować w kilkudziesięciu panelach dyskusyjnych oraz okrągłych stołach, podejmą najważniejsze problemy stosunków międzynarodowych w różnych rejonach świata.

Wykład inauguracyjny konwencji pt. "Rethinking regionalism" wygłosi prof. Fredrik Soderbaum z University of Gothenburg w Szwecji.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz Prezydent Miasta Krakowa prof. dr hab. Jacek Majchrowski.

Szczegółowy program konwencji można pobrać ze strony: