20180606

Konferencja Jean Monnet Chair pt. "Reforma strefy euro - co jest źle i jak to naprawić?"

Data: 06.06.2018
Czas rozpoczęcia: 11:30
Miejsce: Sala Wystawowa A Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33
Organizator: Katedra Studiów nad Procesami Integracyjnymi INPiSM UJ, WSMiP UJ
Witryna internetowa: www.jmc.inp.uj.edu.pl/

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów i studentów WSMiP UJ do udziału w konferencji naukowej pt. "Reforma strefy euro - co jest źle i jak to naprawić", która odbędzie się w dniu 6 czerwca br. w Sali Wystawowej A Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej celem jest ewaluacja założeń oraz potencjalnych skutków reformy strefy euro z perspektywy prawno-instytucjonalnej oraz ekonomicznej. Jednocześnie konferencja spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jaki jest wpływ tej reformy na status Polski w Unii Europejskiej oraz jakie stanowisko wobec niej Polska powinna przyjąć.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu Jean Monnet Chair EUCRIS (European Union in Crisis: What is Wrong and How to Fix It), którego kierownikiem jest Prof. dr hab. Janusz Węc. Jest to już druga konferencja realizowana pod auspicjami tego projektu. Poprzednia odbyła się w grudniu 2017 r. i dotyczyła oceny efektywności postanowień Traktatu z Lizbony w kontekście kryzysów UE. Relacja z tego wydarzenia znajduje się tutaj.

Program konferencji w pdf.

Plakat do pobrania w pdf.

Więcej o wydarzeniu: tutaj.