Efektem projektu „Odkrywcy dziedzictwa lokalnego” jest publikacja w redakcji dr Kingi Anny Gajdy. Wydanie publikacji zostało sfinansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Publikacja składa się z trzech części. Pierwsza z nich to część podręcznikowa zawierająca teksty specjalistów, karty pracy, prezentacje power point. Teksty skierowane są głównie do uczniów. W niektórych przypadkach autorzy zdecydowali się również na zamieszczenie krótkich informacji również dla nauczycieli. Można w niej znaleźć artykuły autorstwa Kingi Anny Gajdy, Joanny Orzechowskiej-Wacławskiej, Mirosława Natanka, Marcina Rebesa, Eweliny Malik-Warzechy, Iwony Reichardt oraz Doriana Jędrasiewicza. Druga część to scenariusze wraz z kartami pracy spaceru tematycznego po centrum Krakowa. Ostatnia to przykłady posterów przygotowanych przez uczniów.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Polecamy również
Relacja z konferencji "Geopolityczne gry na wschodzie Europy: kto rozdaje karty i kto osiąga korzyści?"
Seminarium Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego w Mołdawii
Morawy Południowe – spuścizna rodu Lichtensteinów. Projekt Koła Naukowego Niemcoznawstwa UJ.
Panel dyskusyjny Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z udziałem Luki Jahiera, przewodniczącego Komitetu