Wymarzona praca dzięki udziałowi w projekcie Inter Polit Leader

Studentka naszego Wydziału dzięki udziałowi w projekcie Inter Polit Leader dostała wymarzoną pracę. Przeczytaj jej list.

Dzięki udziałowi w projekcie Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych „Inter-Polit Leader”, POWR.03.01.00-00-K179/16, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny Wiedza Edukacja, Rozwój, III Oś priorytetowa „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.1 „Kompetencje w szkolnictwie wyższym”, zostały podniesione moje kompetencje komunikacyjne w zakresie pracy w zespołach międzynarodowych. W wyniku odbytych kursów Trening antydyskryminacyjny oraz Kompetencje i wymiary międzykulturowe, zainspirowałam się możliwościami, jakie stwarza kierunek moich studiów i postanowiłam aplikować na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+ Praktyki. Instytucją przyjmującą było Grenzmuseum Schifflersgrund, muzeum znajdujące się na byłej granicy wschodnich i zachodnich Niemiec, miejsce szczególnie wrażliwe na uprzedzenia związane z przeszłością i edukację na poziomie międzynarodowym. Po owocnych trzech miesiącach, została mi zaoferowana kontynuacja współpracy w postaci kolejnych praktyk Erasmus+, których rekrutację właśnie przeszłam. Zdobyte miękkie umiejętności pełniły istotną rolę w budowaniu relacji z pracownikami tej instytucji oraz stymulowały przejęcie inicjatywy kierowania swoją karierą. W dalekobieżnych planach figuruje między innymi spotkanie młodzieży z Francji, Niemiec oraz Polski przy okazji współpracy miast oraz wymian szkolnych. Zdobyte zaufanie pozwoliło mi na zaproponowanie autorskiego projektu trójczłonowego w tym szczególnym miejscu. Będzie to pierwsze spotkanie przedstawicieli obydwu miejscowości Landivisieu (Francja) oraz Krynicy-Zdrój (Polska) na terenie ich wspólnego miasta partnerskiego Bad Sooden-Allendorf (Niemcy), co stwarza szczególne środowisko współpracy młodych pokoleń. W takich okolicznościach antydyskryminacja i umiejętność przezwyciężenia różnic kulturowych oraz barier językowych stają się niezbędne. Obecnie (od 01.01.2018) jestem zatrudniona w firmie Alexander Mann Solutions jako osoba pozyskująca kandydatów do rekrutacji na rynek niemiecki. Szczególnie ważne dla tej firmy są profesjonalizm i działania zgodne z normami (również prawnymi) równouprawnienia w procesie pozyskiwania nowych osób. Do swojej dokumentacji dotyczącej wykształcenia, dołączyłam zaświadczenie o ukończeniu „Inter Polit-Leader”, które zostało uznane jako część mojego dorobku. Mając kontakt z ludźmi z całego świata w formie mailowej oraz telefonicznej w językach polski, angielski oraz niemiecki, mam możliwość wykorzystania zdobytej mi wiedzy i jej implementacji adekwatnie do poszczególnych okoliczności. Mam nadzieję na dalszy rozwój oraz poszerzanie swoich horyzontów jako osoba działająca na płaszczyźnie ponadnarodowej, dlatego cenię sobie możliwość brania udziału w podobnych projektach oraz postrzegam ich dostępność na uniwersytecie jako szansę na zwiększenie swoich kompetencji koniecznych do budowania kariery po ukończeniu studiów.

Gabriela Micek