Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ogłoszenia

Dlaczego Columbus Day to nadal trudny temat dla Ameryki? - dr hab. Radosław Rybkowski dla radia TOK FM

14.10.2016
12 października 2016 r. dr hab. Radosław Rybkowski w rozmowie z radiem Tok FM wyjaśnia, dlaczego Dzień Kolumba wywołuje dzisiaj tyle kontrowersji.

Inauguracja roku akademickiego w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ

13.10.2016
W dniu 11 października 2016 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. W uroczystości uczestniczył m.in. Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Prof. dr hab. Zdzisław Mach.

O debacie Clinton-Trump - dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ dla RMF FM

10.10.2016
10 października 2016 r. dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ rozmawiał z Pawłem Pawłowskim z radia RMF FM na temat kolejnej debaty Clinton - Trump. Dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ – Doktor habilitowany z zakresu nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o polityce w Katedrze Amerykanistyki Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ. Od października 2016 r. pełni funkcję Prodziekana ds. dydaktycznych Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych.

Trump z coraz większymi szansami na zwycięstwo? - dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ w rozmowie z Jakubem Janiszewskim z radia TOK FM

08.10.2016
30 września 2016 r. dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ rozmawiał z Jakubem Janiszewskim z radia TOK FM na temat szans Donalda Trumpa na zwycięstwo w obecnej kampanii wyborczej w USA. Dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ – Doktor habilitowany z zakresu nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o polityce w Katedrze Amerykanistyki Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ.

Prof. dr hab. Janusz Węc został powołany w skład Krajowej Grupy Refleksyjnej

08.10.2016
Z wielka radością informujemy, że Prof. dr hab. Janusz Węc został powołany w skład Krajowej Grupy Refleksyjnej - Polska, której celem będzie opracowanie Nowego Paktu dla Europy (New Pact for Europe) wraz z dziewięcioma innymi Krajowymi Grupami Refleksyjnymi (Belgia, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Portugalia i Słowacja).