Wideo i fotoreportaże

Intensywny Program Euroculture 2017

25.07.2017
W dniach 25.06.-02.07. 2017 w Krakowie odbył się "Intensywny Program" będący częścią programu studiów magisterskich Erasmus Mundus MA in Euroculture. Współorganizatorami wydarzenia były: Instytut Europeistyki UJ oraz Uniwersytet w Strasburgu.

Konferencja Team Europe - Berlin

03.07.2017
Z przyjemnością informujemy, że Prof. dr hab. Janusz Węc uczestniczył w dniach 26-27 czerwca 2017 r. w międzynarodowej konferencji ekspertów sieci Team Europe. Konferencja odbyła się w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Berlinie z udziałem ekspertów z Niemiec, Polski, Francji i Austrii.

Wielomilionowa dotacja na modernizację przyszłej siedziby WSMiP UJ

26.06.2017
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin i rektor UJ prof. Wojciech Nowak podpisali umowę zakładającą przekazanie uczelni 40 mln zł dotacji celowej na inwestycję „Przebudowa i modernizacja budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego dla potrzeb Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych”. Prace budowlane rozpoczną się pod koniec bieżącego roku.

Podpisanie porozumienia z Keimyung University

19.06.2017
W dniu 2 czerwca 2017 roku, w Daegu, Pełnomocnik JMR UJ ds. Internacjonalizacji prof. dr hab. Adam W. Jelonek oraz Prorektor ds. Międzynarodowych Keimyung University prof. Joong-Hee Lee, podpisali Academic Agreement między Uniwersytetem Jagiellońskim w Kra-kowie a Keimyung University w Daegu. W uroczystości podpisania umowy uczestniczył także JM Rektor Keimyung University, prof. Ilhi Synn, a ze strony UJ obecni byli także Pełnomocnik JMR ds. Ogólnych Collegium Medicum prof. dr hab. med. Piotr Richter oraz wicedyrektor IBiDW ds. ogólnych i kierownik Zakładu Korei, dr hab. Renata Czekalska.

Podpisanie Memory of Understanding z Busan University of Foreign Studies

05.06.2017
W czwartek, 1 czerwca 2017 roku, Pełnomocnik JMR UJ ds. Internacjonalizacji oraz Prorektor Busan University of Foreign Studies ds. Międzynarodowych podpisali Memorandum of Understanding pomiędzy obiema uczelniami. Nie jest to pierwszy przejaw współpracy UJ i koreańskiej uczelni, która jednak w ostatnich miesiącach nabrała szczególnego tempa.