перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Навіґація Навіґація

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Relacje międzykulturowe studiami z przyszłością!

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Studiów Międzykulturowych UJ dołączył do prestiżowego grona jednostek wyróżnionych certyfikatem „Studia z przyszłością” przyznawanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Nagrodę wręczono na uroczystej gali, która miała miejsce na początku kwietnia w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie pod Warszawą.

Relacje międzykulturowe jako drugi kierunek na naszym Wydziale zostały pozytywnie ocenione przez ekspertów reprezentujących  najważniejsze ośrodki akademickie w kraju. Brali oni pod uwagę takie kwestie jak nowatorstwo programu studiów, współpracę z pracodawcami oraz to, w jaki sposób odpowiada on na zapotrzebowania rynku pracy.

Relacje międzykulturowe pomyślane zostały jako kierunek, na którym przekazuje się interdyscyplinarną wiedzę pozwalającą zrozumieć współczesny zglobalizowany i pełen kontaktów międzykulturowych świat oraz zdobywa się praktyczne kompetencje potrzebne na rynku pracy w ramach takich specjalizacji jak Komunikacja międzykulturowa, Mediacje i praca z mniejszościami, Kreowanie wizerunku w relacjach międzykulturowych i Relacje międzykulturowe w turystyce. Łącząca wiedzę ogólną z praktycznymi umiejętnościami idea studiów – która znalazła uznanie w oczach ekspertów – nie zmienia się, ale biorąc pod uwagę opinie otrzymane od organizatorów konkursu, już teraz pracujemy nad tym, aby studia w ISM od przyszłego roku były jeszcze ciekawsze i bardziej praktyczne!

Należy podkreślić, że eksperci w trakcie procesu certyfikacyjnego pod uwagę brali również osiągnięcia pracowników oraz studentów i absolwentów. Dlatego wszystkim osobom związanym z ISM w tym miejscu serdecznie dziękujemy za działania na rzecz naszego Instytutu!