New Directions in American Foreign Policy after the 2016 Presidential Election – nagranie wykładu prof. Petera J. Katzensteina z Cornell University

Na stronie naszego Wydziału w serwisie YouTube udostępnione zostało nagranie wykładu prof. Petera J. Katzen-steina z prestiżowego Cornell University (USA).

➤ W jaki sposób polityka zagraniczna USA przypomina bohaterów spaghetti westernu „Dobry, zły i brzydki”?

➤ Dlaczego prezydenta Donalda Trumpa można nazwać „strategiem nieprzewidywalności”?

➤ Skąd się wziął wzrost nastrojów prorosyjskich wśród wyborców Partii Republikańskiej?

Jeśli ciekawi Państwa odpowiedź na powyższe pytania to zachęcamy do wysłuchania nagrania. Prof. Katzenstein prowadzi swój wywód w sposób klarowny, a osoby zainteresowane mogą sko-rzystać z opcji włączenia automatycznie wygenerowanych napisów w j. angielskim.

Wykład trwa około 50 minut. Pozostała część nagrania zawiera odpowiedzi prof. Katzensteina na pytania zadawane przez studentów i pracowników obecnych na spotkaniu.

Relacje i zdjęcia z wykładu, który miał miejsce pod koniec semestru letniego w Auli Collegium Novum UJ, już wcześniej opublikowaliśmy na naszej stronie: http://www.wsmip.uj.edu.pl/pl_PL/aktualnosci/ogloszenia/-/journal_content/56_INSTANCE_7HgL/41658/136715796.

Polecamy również
Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 24 kwietnia 2024 roku zmarł Prof. dr hab. Władysław Miodunka

NEWSLETTER, 23 kwietnia 2024 r.

Zakończenie naboru w konkursie "granty dla przyszłości" dla wybitnych studentów WSMiP i konkursie na wyjazdy zagraniczne WSMiP

Rekrutacja do programu MOST